Відбулася селекторна нарада

Дата: 09.10.2020 11:43

Відбулася селекторна нарада щодо проведення позапланових перевірок страхувальників

З метою забезпечення норм чинного законодавства та недопущення втрат коштів Фонду у зв’язку з державною реєстрацією припинення юридичної особи в результаті її реорганізації або ліквідації, відкриттям провадження у справі про банкрутство, початком проведення спрощеної процедури державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації сьогодні, 9 жовтня, в управлінні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області відбулася селекторна нарада з начальниками відділень та спеціалістами по роботі зі страхувальниками.

Йшлося про проведення остаточних (підсумкових) позапланових перевірок страхувальників.

У нараді взяли участь заступниця начальника управління – начальниця фінансово-економічного відділу Ірина Крещенська, заступник начальника управління – начальник юридичного відділу Петро Рева, начальник відділу аналізу та контролю за використанням роботодавцями коштів Фонду Вадим Грищук та спеціаліст відділу Галина Третяк.

У ході наради Ірина Крещенська акцентувала увагу на своєчасності проведення відділеннями позапланових перевірок страхувальників, що припиняються та направлення до відповідних органів Пенсійного фонду відомостей про відсутність (наявність) заборгованості страхувальників зі сплати страхових коштів до Фонду або повідомлень про наявність заперечень проти проведення держаної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації. Це стосується випадків, додала І. Крещенська, коли після підписання акта позапланової перевірки, страхувальники продовжували подавати заяви-розрахунки для виплати матеріального забезпечення та по яких з початку року отримано відомості щодо державної реєстрації припинення юридичної особи.

Вадим Грищук наголосив, що позапланові перевірки проводяться без попереднього повідомлення страхувальника у випадку, якщо розпочато процедуру реорганізації чи припинення юридичної особи, закриття відокремленого підрозділу юридичної особи, припинення діяльності суб'єкта малого підприємництва, порушено провадження у справі про визнання банкрутом страхувальника або подано заяву про зняття з обліку страхувальника.

Також наголошено на необхідності щоденного опрацювання спеціалістами відділень управління страхувальників, які згідно отриманих відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань перебувають у стані припинення та отримували кошти для виплати матеріального забезпечення та одночасно по яких не проводилися позапланові перевірки для остаточного розрахунку по коштах Фонду.

В ході наради було заслухано фахівців відділень та дано відповідні доручення.